Etiketler ve Özellikleri

Etiketler ve Özelikleri

Barkod Etiketleri: Bir malın türünü, miktarını, özellikle de fiyatını ve benzer niteliklerini ya da bir defter, kitap ve benzeri bir şeyin kimin malı olduğunu göstermek, belirtmek, belli etmek için üzerlerine konulan ya da yapıştırılan küçük kâğıt, metalize ve plastiklerdir.

Barkod Etiketleri yapısı gereği üçe ayrılır

Barkod Etiketleri Üst Katman, Alt Katan ve Ara yapışan olmak üzere üçe ayrılır.

 • Üst Katman Barkod Etiketleri Nedir ?

  BARKOD ETİKETLERİNİN ÜST KATMANINDA KUŞE ETİKETLER, WELLUM ETİKETLER, TERMAL ETİKETLER, LAMİNE TERMAL ETİKETLER, SİLVER MAT ETİKETİ, GÜMÜŞ ETİKET, METALİZE ETİKETLER, OPAK ETİKETLER, SEFFAF ETİKETLER, TYRE ETİKETLER, FASTYRE ETİKETLER,
 • Alt Katman Barkod Etiketleri Nedir. ?

  BARKOD ETİKETLERİNİN ALT KATMANINDA PERGAMİN KAĞI VE KRAFT KAĞIT OLMAK ÜZERE İKİYE AYRILIR. HER İKİSİ İÇİNDE BARKOD YAZICI ÖNERMEK GERKLİDİR.
 • Orta Katman Yapışan Barkod Etiketleri Nedir. ?

  BARKOD ETİKETLERİNİN ORTA KATMANINDA YAPIŞAN BÖLÜMÜ BULUNUR. PERM, NONPERM, HOTMELT, TYRE, DİFRİZ, R100(NONPERM) BAZILARISDIR. YAPIŞKAN ÖZELLİKLERİ MÜŞTERİ İHTİYAÇLARINA GÖRE UZMAN KADRO İLE BELİRLENİR.
 • Barkod Etiketlerinde Üst Katman Özellikleri

 • Barkod Etiketlerinde Kuşe Etiket Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE KUŞE ETİKET WAX - WAXRESIN - RESIN - D110A RIBBON BASKISINDA SONUCU İYİ VE ORTA KALİTE OLMAK ZERE SONUÇ VERİR. GENEL KULLANIMI WAX RIBBON İLE BASKIDIR. DEPO ŞARTLARINA DAYANIR. KUŞE BARKOD ETİKETİ YÜZEYİ PÜRÜSSÜZ VE BASKIDA NET BASKI ALABİLME OLANAĞI SAĞLAR.
 • Barkod Etiketlerinde Wellum Etiket Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE WELLUM ETİKET WAX - WAXRESIN - RESIN - D110A RIBBON BASKISINDA SONUCU ORTA KALİTE OLMAK ZERE SONUÇ VERİR. GENEL KULLANIMI WAX RIBBON İLE BASKIDIR. DEPO ŞARTLARINA DAYANIR. KUŞE BARKOD ETİKETİ YÜZEYİ PÜRÜSSÜZ VE BASKIDA NET BASKI ALABİLME OLANAĞI SAĞLAR. BASKI KALICILIK KONUSUNDA KŞEDEN İYİ SONUÇ VERİR.
 • Barkod Etiketlerinde Termal Etiket Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE TERMAL ETİKET RIBBON KULLANILMAZ. SONUCU İYİ BASKI KALİTE OLMAK ÜZERE SONUÇ VERİR. YAZICI KAFA ÖMRÜNÜ KISALTIR. DEPO ŞARTLARINA DAYANIKSIZDIR. TERMAL BARKOD ETİKETİ YÜZEYİ PÜRÜSSÜZ VE BASKIDA NET BASKI ALABİLME OLANAĞI SAĞLAR. BASKI KALICILIK KONUSUNDA KÖTÜ SONUÇ VERİR. ISIDAN VE NEMDEN ETKİLENİR. KISA SÜRELİ ETİKETLEMELERDE KULLANILIR.
 • Barkod Etiketlerinde Lamine Termal Etiket Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE LAMİNE TERMAL ETİKET RIBBON KULLANILMAZ. SONUCU İYİ BASKI KALİTE OLMAK ÜZERE SONUÇ VERİR. YAZICI KAFA ÖMRÜN RIBBONLU BASKIYA GÖRE DAHA KISADIR. DEPO ŞARTLARINA DAYANIKLIDIR. LAMİNE TERMAL BARKOD ETİKETİ YÜZEYİ PÜRÜSSÜZ VE BASKIDA NET BASKI ALABİLME OLANAĞI SAĞLAR. BASKI KALICILIK KONUSUNDA İYİ SONUÇ VERİR. ISIDAN VE NEMDEN ETKİLENİR. 3-4 AY SÜRELİ ETİKETLEMELERDE KULLANILIR.
 • Barkod Etiketlerinde Silver Mat Etiket Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE SİLVER MAT ETİKET RIBBONLU BASKIDA WAXRESIN - RESIN - D110A KULLANILIR. SONUCU İYİ BASKI KALİTE OLMAK ÜZERE SONUÇ VERİR. DEPO ŞARTLARINA DAYANIKLIDIR. SİLVER MAT BARKOD ETİKETİ YÜZEYİ PÜRÜSSÜZ VE BASKIDA NET BASKI ALABİLME OLANAĞI SAĞLAR. BASKI KALICILIK KONUSUNDA İYİ SONUÇ VERİR. ISIDAN VE NEMDEN ETKİLENMEZ. DEMİRBAŞ ETİKTİ OLARAK KULLANILIR.
 • Barkod Etiketlerinde Tyre Etiket Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE TYRE ETİKET RIBBONLU BASKIDA WAX - WAXRESIN - RESIN - D110A KULLANILIR. SONUCU İYİ BASKI KALİTE OLMAK ÜZERE SONUÇ VERİR. DEPO ŞARTLARINA DAYANIKLIDIR. TYRE BARKOD ETİKETİ YÜZEYİ PÜRÜSSÜZ VE BASKIDA NET BASKI ALABİLME OLANAĞI SAĞLAR. BASKI KALICILIK KONUSUNDA İYİ SONUÇ VERİR. ISIDAN VE NEMDEN ETKİLENMEZ. DEMİRBAŞ ETİKTİ OLARAK KULLANILIR. LASTİK ETİKETİDİR.
 • Barkod Etiketlerinde Alt Katman Özellikleri

 • Barkod Etiketlerinde Pergamin Katmanı Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE PERGAMİN TAŞIYICI BARKOD SENSÖRÜ GEREKSİNİMİNDEN DOLAYI GÖZ ARALIK KONUSUNDA İYİ SONUÇLAR VERİR. GENEL ETİKET YAPILARINDA PEGAMİN KULLANILIR.
 • Barkod Etiketlerinde Kraft Katmanı Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE KRAFT TAŞIYICI BARKOD SENSÖRSÜZ GEREKSİNİMİNDEN DOLAYI GÖZE İHTİYACDUYULMAYAN BASKILARDA KULLANILIR.SÜREKLİ BASKI KOMUTU İLE ÇALIŞIR.
 • Barkod Etiketlerinde Orta Katman Özellikleri

 • Barkod Etiketlerinde Perm Yapışkan Özelliği Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE PERM YAPIŞKAN KARTON, PLASTİK, CAM YÜZEYLERDE İYİ SONUÇ VERİR ORTA DÜZEYDE BİR YAPIŞKAN ÖZELLİĞİDİR.
 • Barkod Etiketlerinde NonPerm Yapışkan Özelliği Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE PERM YAPIŞKAN CAM YÜZEYLERDE VE DÜZ KURU PRÜZSÜZ YÜZEYLERDE İYİ SONUÇ VERİR SÖKÜLME ÖZELLİĞİ VARDIR.
 • Barkod Etiketlerinde Hotmelt Yapışkan Özelliği Nedir? Nerde Kullanılır ?

  BARKOD ETİKETLERİNDE HOTMELT YAPIŞKAN TÜM YÜZEYLERDE İYİ SONUÇ VERİR SÖKÜLME OLASILIĞI YAKTUR.